+380 (67) 181-88-58
Mavic Pro 2 замість Phantom 4. Весняний міні-тест

Mavic Pro 2 замість Phantom 4. Весняний міні-тест

11.03.2019

Mavic Pro 2 замість Phantom 4. Весняний міні-тест

Не так давно в БПЛА спільноті з’явився слух, що вже скоро DJI відмовиться від розвитку лінійки Phantom. Дискусії про доцільність купувати «великий» Phantom чи компактний Mavic Pro тривають з часу появи останнього. Випуск в 2018 році моделі Mavic Pro 2 взагалі став хітом, адже при однаковій ціні та еквівалентних характеристиках, Mavic Pro 2 в складеному стані в 3 рази менший за Phantom 4 Pro. 

pastedGraphic_1.png

Ціни офіційного магазину store.dji.com на 01.03.2019

 

Більшість наших потреб та сервісів для клієнтів з агро, ми закриваємо апаратами з крилом – Dronee, Abris. Коптерні платформи використовуємо лише для польотів в місті та на індустріальних об’єктах. Проте саме Phantom сьогодні є наймасовішим БПЛА в Україні, що використовується в сільському господарстві. Чи є сенс тим, хто літає з покриттям великих площ переходити на Mavic? На минулому тижні разом з FlyTechnology ми літали Mavic Pro 2 з камерою Hasselblad на полі площею 100 га. Погода була сонячна, але вітряна. Сила вітру над землею трималась біля 5-6 м/с, та 9 м/с на 300 метрах. Політ при GSD 7 см/px тривав лише 16 хв і одну батарею з залишком заряду в 25%. Перекриття знімків на всій площі – 70/65%.

Mavic Pro 2

В результаті отримали наступні співвідношення висоти, GSD  та точності планово-висотної прив’язки:

pastedGraphic_2.png

pastedGraphic_3.png

Польотне завдання будувалось в DroneDeploy та Pix4D, тут же і оброблялись отримані ортофотоплани. Приклади фотографій на різній висоті зйомки приводимо нижче. 

Який висновок? Mavic Pro 2 з скандинавською камерою більш ніж достойна заміна серії Phantom і непогано підійде для роботи з ортофотопланами. Проте літати з цією камерою вище 300м – немає сенсу, оскільки багато енергії йде на зліт. В результаті продуктивність з ростом GSD не зростає.

 

pastedGraphic_4.png

pastedGraphic_5.png

pastedGraphic_6.png

pastedGraphic_7.png

 

Фінальний ортофотоплан.

 Ортофотоплан

Ортофотоплан у форматі tif за посиланням (розмір 300mb) 

 

Як бонус – 3D модель автомобілів на парковці, створена в Pix4D.

pastedGraphic_9.png

pastedGraphic_10.png

SmartDrones
Консультация

Получить профессиональную консультацию

Звоните по телефону ‎
+380 (67) 181-88-58Позвонить

Заказ услуги